Yüzme

Çocuk Yüzme Kursu

Çocuklar için yüzme kursları aylık üyelik şeklinde olup, çalışmalarımız her mevsimde devam etmektedir. Çocuk yüzme kursu 4-6 kişilik gruplar halinde olup, 4-16 yaş grubuna hitap etmektedir.

Çocuk yüzme kursu, yetişkin yüzme gruplarında olduğu gibi haftada 2 saat, birer saatlik seanslar halinde sürmekte ve ayda 8 saate tekabül etmektedir. Aynı şekilde ders telafisi yapılmamaktadır. Grup seviyeleri yetişkin gruplarda olduğu gibi belirlenmekte; fakat bu belirleme yapılırken yetişkinlerden farklı olarak çocukların yaş grupları dikkate alınarak eğitime başlanmaktadır.

Özel Yüzme Kursu

Birebir özel yüzme dersi, bireyden bireye farklılık göstermektedir. Bu farklılıklar kişinin yaşadığı su korkuları, bireysel kapasitesi, suya adaptasyon süreci olduğu gibi yüzme geçmişine de bağlıdır. Çorlu Yunusları Su Sporları olarak özel derslerimizi, Çorlu Yunusları kapalı Yüzme özel belirlenen saatlerde gerçekleştirmekteyiz.

Özel yüzme dersini, yetişkin ve çocuk yüzme dersinden ayıran özelliği, kişiye daha kısa zamanda, daha hızlı öğrenme fırsatı sunmasıdır. Kişiye özel uzman antrenör eşliğinde yapılacak olan yüzme dersleri 10 saatlik paket program halindedir. Tek saatlik özel yüzme dersi yapılmamaktadır.

Yetişkin Yüzme Kursu

Yetişkinler için yüzme kursları üç seviyeden oluşmaktadır: Başlangıç, orta ve yüzme bilenler. Bireylerin seviyelerine göre 5-6 kişilik gruplar halindedir. Yüzme kursuna her yeni başlayan üyenin yüzme seviyesi, spor geçmişi ve suya karşı adaptasyonu uzman eğitimcilerimiz tarafınca değerlendirmeye alınıp, uygun seviyesi belirlenerek yüzme eğitimine başlatmaktayız. Tüm seviyelerde yüzme eğitimlerimiz aylık üyelik şeklindedir. Aylık üyeliklerde yüzme derslerine katılım haftada 2 gün birer saat olmak üzere, aylık 8 saate tekabül etmektedir. Üye, aylık 8 saatlik paket derslerinden herhangi birine katılım göstermez ise, bu yüzme dersinin telafisi yapılmamaktadır.

Yetişkinler için başlangıç seviyesi :
Bu grupta yapılan çalışmaların en başında, bireye yüzme sporu hakkında temel bilgiler verilir. Akabinde nefes çalışmaları, su üzerinde durma, havuz kenarında ayak çırpma, suya adaptasyon çalışmaları, suya atlama çalışmaları, tahtalı (bordlu) ayak vuruşları gibi fiziksel kapasiteyi arttıracak çalışmalar yapılır.

Yetişkinler için orta seviye :
Bu seviyede olan üyelerimize, tahtalı (bordlu) ayak çalışmaları, kol çalışmaları, rotasyon çalışmaları, serbest ve sırt üstü stile yönelik drill çalışmaları, yandan nefes çalışmaları, su üzerinde kalma çalışmaları yapılmaktadır.

Yüzme bilenler :
Yüzme bilenlerden oluşan bu grupta, tekniği geliştirme ve daha tempolu bir şekilde yüzme çalışması yapılmaktadır. Serbest ve sırt üstü yüzme stili geliştirilerek, kurbağa yüzme stili ve kelebek yüzme stili de öğretilmektedir.

4 Mevsim Havuz Keyfi


Yaz ve Kış sezonunda ister yüzme kursu, ister serbest yüzme için bize katılabilirsiniz


Şimdi Başvur